Charlotte Dujardin (GBR) and Valegro beat their own World Record in the Grand Prix Freestyle last night during a thrilling Reem Acra FEI World Cup™ competition at The London International Horse Show.
DRESAJ AT
TERBİYESİ

Dresaj binicilik sporunun ilk adımıdır. Dresajı ayrı bir disiplin olarak düşünmek yerine biz B. Equine Club olarak dresajı temel eğitim olarak görüyoruz.

Dresaj ülkemizde hala gelişmekte olan fakat yurt dışında özellikle İngiltere, Almanya ve Hollanda da her hafta hemen hemen her kasabada şehirde yarışları olan biniciliğin en asil dalıdır.

Tüm dünyada özellikle Free Style Dressage ( Serbest Stil Dresaj) seyirci bakımından en çok ilgi çeken gösteri olarak görülen aslında Dresaj disiplininin en zor yarışıdır.

Free Style Dresaj müzik eşliğinde yapılan bir performanstır. Bu performans için yapılan hareketlerin senkronize olabilmesi için müzikler ayrı bestelenir ya da olan müzikler için performansa ve kolaja göre mix yapılır hatta yurt dışında bu tamamen ayrı bir sektördür.

Binicisi üzerindeyken atın kendi kendisine müziğe adım uydurmasıdır Free Style Dresaj. Burada zorlu olan ise seyircinin bu hareketleri binicinin değil atın yaptığını düşünmesidir. Tüm komutları binicinin vermesine karşın bunların izleyiciler tarafından görülmemesi esastır. Hakemler ise aslında bir çok şeye çok dikkat etselerde esas olan yine binicinin komutları vermesinin gözükmemesi ve atın da her hangi bir zorlanma belirtisi göstermemesidir.

B. Equine Club ve B. Equine Pony Club olarak kapalı ve açık manejlerde 20 x 40 veya 20 x 60 olarak kurulan dresaj parkurlarında ileri seviyede dresaj çalışmak için parkurlar düzenlenir.

CAREL LE CHARMEUR JJ

İğdiş KWPN / Dresaj - Jumping Disiplinli

VERONA

2008 doğumlu yağız kısrak ponimiz. Dresaj için kullanılan ponimizdir.